2015 Audi TT ve Audi TTS Karşınızda

2015 Audi TT - 04

1990′ların sonnda Bauhaus tasarım anlayışının modern bir yorumu olarak otomobil tasarımı dünyasına damga vuran Audi TT‘nin yeni modeli Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı. Görünüşte bir önceki modeline oldukça benzese de, programalanabilir kokpiti ve yeni motoruyla eskisinden çok farklı bir tecrube sunuyor.

2015 Audi TT - 03Her yeni modelde olduğu gibi, daha agresif ve daha sert hatlara sahip olan 2015 Audi TT nin dingil mesafesi daha yüksek hızlarda daha stabil bir yol tutuşu sağlamak için genişletildi. Bu hıza ulaşmak için 230 beygirlik 2.0 litrelik Audi S3 ve VW Golf R da da kullanılanın hemen hemen aynısı diyebileceğimiz bir motor, standart modelde kullanılmış. Bu motorla yeni Audi TT 100 km/s hıza 6.0 saniyede ulaşabiliyor. Standart donanıma quattro ve DSG şanzıman eklendiğinde bu rakam 5.3 saniyeye düşüveriyor.

Serinin en can alıcı modeli 2015 Audi TTS, henüz tüm teknik detayları paylaşılmasa da 310 beygirlik motor gücü ve 4.7 saniyelik 0-100 hızlanmasıyla beklentileri her zamanki gibi fazlasıyla karşılayacak…

19965370561280260695

TT de standart olarak sunulan LTE bağlantısı, özellikle ABD’deki müşterilerine aracın içinde inanılmaz hızlı bir bağlantı sunuyor. Daha önce CES’ten tanıtılan teknolojinin son harikası diyebileceğimiz yeni kokpiti ise en beğendiğim kısmı. Aracın tüm bilgileri, harita bilgileri, internet erişimi, hepsi artık tam gözünüzün önünde. Bu aynı zamanda aracın iç tasarımında sadeliğin sınırlarını zorlamaları için de bir fırsat olmuş.  Aracın klima çıkışlarının tam ortalarına yerleştirilen A/C kontrol düğmeleri de yeni TT’nin akıllı tasarım çözümlerinden. Yukardaki beyaz Quattro ise yeni TT’nin 420 beygirle en sert modeli olacak gibi görünüyor ama dereyi görmeden paçaları sıvamanın alemi yok; Quattro’nun nerden baksanız 4 senesi var tabi o da eğer olursa!

2015 Audi TT Cockpit

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>