Aston Martin Cygnet’e Yeşil Işık Yandı

Aston Martin’in şehir arabası Cynet’in üretimi için yeşil ışık yakıldı. Konsept arabanın Toyota QI üzerine kurulmuştu fakat üretime geçecek modelin Aston Martin’in Warwickshire-Gaydon fabrikasinda el yapımı olarak üretileceği açıklandı. Üretimin 2011 yılında başlaması planlanmış ve arabanın özelliklerinin ve fiyatlandırması da bu yılın sona doğru açıklanacakmış.

Sizlere daha önceden haberini verdiğimiz gibi Cygnet için çok büyük bir kişiselleştirme programı düşünen Aston Martin arabayı olabilicince özel kılmaya çalışıyor. Bu sayede yüksek fiyat etiketi taşımayı hak edebilsin. Arabanın hala Toyota QI platformu üzerine kurulacak olması kendinizi özel hissetmenizin önüne biraz geçebilir. Cygnet’in yıllık üretim hacminin 4000 adet olması bekleniyor. Borusan Otomotiv acaba Cygnet’i Türkiye’ye getirir mi? Ne dersiniz?

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>