Brabus Vanish: Bir Tanecik

brabus-vanish-1Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series’i daha ne kadar geliştirebilirsiniz? Geliştirmeye fazla yer yok dimi? Gerekli olup olmadığını tartışmaya gerek yok, performans figürleri kendisi için konuşuyor zaten 0-100 3.8 saniye, son surat saatte 320 kilometre; bu rakamlar SLR McLaren ve SLS AMG’den çok da aşağı kalmıyorlar. Peki, Dubai’de yasıyorsanız, çok paranız varsa ve SL65 Black Series size tatmin etmiyorsa?

Mercedes-Benz modifiye ustası Brabus müşterilerinden birinin mat siyah arabasını alıp turboları çıkarıp daha büyük 2 turbo ve yeni bir vites kutusu ile değiştirip, daha büyük frenler ve egzoz takarsa neler olur düşünebiliyor musunuz? Sonuç; standart arabanın 670 beygirlik gücü üzerine 130 beygir daha koymasına yani tamı tamına 800 beygir güç üreten bir canavar olmasına neden olmuş. Brabus bu arabaya Vanish adını vermiş. Vanish’in Türkçe karşılığı ise kaybolmak, yok olmaktır. Sanırım Brabus da arabanın ne kadar tehlikeli olduğunun farkında ve sahibini dünya üzerinden silebileceğini düşündüğü için bu adi vermiş olsa gerek. Bu kadar fazla gücün yola nasıl aktarılacağını sorgulamadan geçemiyoruz. Fikri olan varsa lütfen parmak kaldırsın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>