Bugatti Veyron Super Sport Rekor Kırar: En Hızlı

Bugatti Veyron Super Sport 8Sizlerle geçtiğimiz günlerde dedikodusunu paylaştığımız Bugatti Veyron Super Sport daha tanıtımı yapılmadan Guinness Rekorlar kitabı ve Alman TÜV ajansı yetkililerinin hazır bulunduğu denemede dünyanın en hızlı seri üretim arabası unvanını aldı. Bugatti; Veyron’un üretimi sonlarına yaklaşırken endüstrinin klişelerinden olan en katıksız ve güçlü versiyonu piyasaya sürmeyi de yapmış oldu: 1200 beygirlik, 1500 Nm tork üreten -canavar- Bugatti Veyron Super Sport!

Rekor denemesini Bugatti’nin test pilotu olan Pierre Henri Raphanel Volkswagen’in oval pistinde yaptı. Elden geçirilmiş aerodinamik yapı ve güç takviyesi sonunda Veyron 2 denemede sırasıyla 425.44 km/h ve 431.68 km/h hiza ulaşıp saatte 428.496 kilometrelik bir ortalama yakalayarak erişilmesi zor bir rekora imza attı.

İlk 5 araba resimlerde gördüğünüz siyah ve turuncu renk kombinasyonunda üretilecek. Söylemeden geçemeyeceğiz: bu kadar mi sert ve güzel durur bu kombinasyon Veyron’un üzerinde! Tüm üretim modellerinin son sürati 412.64 km/h ile sınırlandırılacakmış ve buna gerekçe olarak da lastiklerin aşınma faktörü gösterilmiş.

Daha önceden de tahmin ettiğimiz gibi Veyron Super Sport Ağustos ayında yapılacak olan Peble Beach’te dünyaya tanıtılacak. Darth Vader dünyaya bir ziyaret yapıp araba kullanmak sorunda kalsa herhalde Veyron Super Sport’tan başkasını kullanmazdı. Galeriyi es geçmeyin de hardcore Veyron nasıl oluyormuş görün!

2 comments

  1. Pingback atanlar: SSC Ultima Aero: En Hızlı Ben Olacağım! | SIFIRYUZ.com

  2. Pingback atanlar: Pebble Beach Concours d’Elengance – Özet | SIFIRYUZ.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>