Efsane McLaren F1′in Varisi Gün Sayıyor!

McLaren’in CEO’su Ron Dennis Mayıs ayında Monaco Grand Prix’i hafta sonunda tanıtılması planlanan, efsanevi McLaren F1′in varisi için bazı detayları gün yüzüne çıkardı.

MP4-12C’nin en çok eleştirilen noktalarının başında gelen ve benim de sonuna kadar katıldığım arabanın yeterince agresif görünüşe sahip olmaması amiral gemisinde sorun olmayacakmış. F1′in yerini alacak modelin çok saldırgan tasarım ögelerine sahip olacağının altını çizmiş.

Yeni modelin teknik detaylarından bahsetmeyen Ron Dennis hemen hemen birçok meraklının sorduğu ilk soru olan son süratin arabanın odağı olmayacağını ve tam bir performans makinesi olacağının haberini verdi. Gelişmiş teknolojiyle bezenmiş yeni araba efsane F1′e göre çok daha rafine olacak ve atası gibi kendini etrafta pek göstermeyecek. 300-500 adet arasında üretilecek arabanın vergiler hariç €750,000 olması bekleniyor. Türkiye’mizde McLaren F1’in varisine rastlayacagimizi pek sanmıyorum.

Hatırlatmak gerekirse Ron Dennis Veyron’a iki sene önce ‘cöp parçası’ ‘çirkin domuz’ demişti. Yeni modelin son sürate endeksli olmayacağını söyleyerek Bugatti Veyron ile olası karşılaştırmalardan da kurtuluyor olmaya çalışması dikkatimden kaçmadı. Bana soracak olursanız Ron Dennis’in gecen sene Bugatti Veyron hakkında söylediği sözler gerçekten yenilir yutulur cinsten değildi. Her ne kadar Bugatti Veyron hayranı olmasam da Veyron’un uçak mühendisliğiyle yol için yapılmış bir sanat eseri olduğunu unutmamak düşünüyorum! Siz ne düşünüyorsunuz?

1 comment

  1. Pingback atanlar: McLaren MP4-12C’nin Çöldeki Muhteşem Filmi | SIFIRYUZ.com Otomobil Blogu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>