Fast 5′ın Arabalarını Yakından Tanıyalım – Video

Fast and Furious serisinin 5 bolumu olan Fast 5′da kullanılan arabalara InsideLine ilk elden bir göz atmış. 1965 Chevrolet Corvette Grand Sport, 1970 Dodge Charger ve filmin en garip makinesi diyebileceğimiz film için yaratılmış tek örnek Mongo.

“Mongo.” Vin Diesel ve Paul Walker’ın trenden egzotikleri çalarken kullandıkları alet. 600 beygirlik 8.2 litrelik V8 motora sahip olan Mongo’nun 35 santim hareket eden süspansiyonları sayesinde off-road kabiliyeti tavan yapmış.

Dom Toretto’nun 1970 Dodge Charger’ini hatırlamayanınız var mı? Şahane makine 900 beygirlik superchargerlı Hemi taşıyor ama aksiyon sahnelerinde 400 beygirlik bir motor kullandığını da görmeyen yok değil. Haliyle biraz tasarrufa kaçılmış. Sanat eserine mi saygı para gözlük mü? Para gözlük evet.

Filmdeki yıldız makinelerin sonuncusu ise replika 1965 Chevrolet Corvette Grand Sport. Mongoose Motorsports tarafından hayata kavuşturulan alette 8.2 litrelik bir Chevrolet motor görev yapıyor. şanzıman ise 4 vitesli Borg Warner Super T-10. C3 Corvette süspansiyona sahip arabanın yola 600 beygiri ulaştırmakta güçlük çektiği ap açık ortada. Tamam yeter videoları aşağıda sizleri bekler.

3 comments

  1. Selçuk

    Burada eksik bir araç var o da 2011 model Nissan Skyline GT-R35 Proto… O’canner (paul walker)ın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>