Felino CB7 Farklı Görünümüyle Damga Vuracak!

Felino CB7 - 10

Kalp atisini hızlandıran spor arabaların sadece İtalya’nın sıcak ikliminden geldiği ön yargısı bir çoğumuzda vardır ama bu ezberi bozan Felino CB7 oldukça soğuk bir yerden geliyor: Kanada!

Montreal’deki Formula 1 yarışlarının düzenlendiği Gilles Villenueve yarış pistinde geliştirilmiş (araştırma geliştirme sırasında ‘şampiyonların duvarı’ ile ne kadar bir iliksisi olmuştur merak ediyoruz), arka ortaya yerleştirilen 6.2 litre hacmindeki V8 motor sayesinde ağarlık dağılımının 50/50 olması sağlanmış. 525 beygir ve 662Nm torklu Felino CB7 sıfırdan yüze 3,5 saniyede ulaşıyor.

1.133 kilogram ağırlığındaki arabanın hafifliğinin en büyük nedeni ise olabilecek her fırsatta karbon fiber kullanılmış olmasından kaynaklanıyor. Şanslı sahiplerinin sequential veya –tercihimiz olan- manüel vites tercihleri arasında secim yapması gerekiyor. Batman’in arabası hali ve tavrı sokakta insanların kafalarını aracın gittiği yöne çevirecektir. Göze batan diğer özellikler arasında LED farlar, stoplar arabanın sağına soluna yerleştirilmiş kameralar bulunuyor. Montreal Auto Show’da görücüye çıkan bu makinenin en büyük özelliği taşıdığı etiket. Amerika’da $100.000 (aşağı yukarı Türkiye’de $200.000) gibi göreceli olarak taşıdığı teknolojiye ve güce göre ucuz olması. Video ve galeriye göz atin kararınızı verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>