McLaren 650S Cenevre Motor Show Öncesinde Tanıtıldı

01-mclaren-650s-coupe-1
4 Mart’ta başlayacak olan Cenevre Motor Show’un yıldızlarının başında gelecek olan McLaren 650S fuar öncesinde tanıtıldı! İlk bakışta MP4-12C’den çok değişik görünmüyormuş gibi duruyor ve hakisiniz kesinlikle kendisini farklılaştıran çok fazla bir şeyi yok. Arabanın on tarafı P1′dan esinlenmiş, peki ya arkası? Keşke arkası da ondan biraz esinlenseydi; maalesef! 650S’in arkası ve geriye kalan bir çok yeri MP4-12C ile neredeyse aynı!

Gelelim ismini aldığı 650′ye; 650 PS (641 beygir) üreten çift turbolu V8 arabaya da basit bir şekilde adini vermiş. Arabanın sıfırdan yüze 3 saniyenin altında ulaşacağını ve yaklaşık 610-670 Nm’lik bir tork figürüne sahip olacağını tahmin ediyoruz. 650S McLaren’in ProActive Chassis Control (PCC) süspansiyon sistemine sahip olacak böylece ister markete, ister piste gidin arabanın potansiyelini her an maksimumda kullanabileceksiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>