Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo

Mercedes-Benz-AMG-Vision-Gran-Turismo

Mercedes Benz, AMG Vision Gran Turismo adındaki görsel konseptini aralık ayında piyasaya çıkacak PS3 oyunu Gran Turismo 6′nın tanıtımını desteklemek için geliştirdi. 19 Kasım’da Sunnyvale, California’da bulunan Mercedes-Benz Research & Development Center’da tanıtımı yapılacak araç, ilk kez Gran Turismo 6 yollarında görülebilecek. Oyunun satışa çıkması ile de hepimiz bu sanal aracı test etme fırsatını bulabileceğiz.

Bu yıl Gran Turismo serisinin 15. doğumgünü için oyunun üreticisi Polyphony Digital Inc.’in yöneticisi ve oyunun yapımcısı Kazunori Yamauchi, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerini aramış ve geleceğe dönük tasarımlar yapmalarını istemiş. Vision Gran Turismo model ismiyle tanıtılacak daha bir çok araç, oyun çıktıktan sonra online güncellemelerle oyuna yüklenebilecek.

AMG V8 çift turbo motor ile 585 beygir güç üreten bu model, tam 800 Nm tork üretiyor. Aluminum space-frame gövdesi ve karbon-fiber malzemelerle üretilen AMG Vision Gran Turismo, 1,385 kg ağırlığında. AMG egzoz sistemi 8 kanaldan besleniyor ve motorsporlarının olmazsa olmazı motor sesi konusunda tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor. İddaya göre Gran Turismo 6 fanatikleri Mercedes-AMG ses mühendislerinin geliştirdiği bu akılalmaz sesi duyduklarında V8 in tadını rahatlıkla alacaklar.

[display-posts id="7394" include_excerpt="true" image_size="thumbnail" wrapper="div"]

1 comment

  1. Pingback atanlar: Mercedes-Benz Gran Turismo Vision | SIFIRYUZ.com | Dijital Magazin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>