Mercedes-Benz Gran Turismo Vision

01

Geçtiğimiz hafta 3 boyutlu çizimlerini yayınladığımız Mercedes-Benz Gran Turismo Vision, sadece bir oyunda kullanılacak olmasına rağmen üretilen ilk araba olarak tarihe geçti. İlk bakışta klasik bir spor araba oranlarına ve tasarımına sahip görünen Gran Turismo Vision, detaylara indikçe oldukça abartılmış hatları ile farklılaşıyor ve sizi bir anda kendine aşık ediyor. Neredeyse yere değecek bir gövde, gelecekten gelmiş gibi jantlar, ve ağzınızın suyunu akıtacak kadar kısa ve havalı bir arka bölüm.

Izgarası ise en dikkat çeken özelliklerinden biri. Mercedes-Benz’in 300 SL gibi efsane yarış arabalarını andıran ızgaranın iki yanındaki oldukça geniş LED farlar aynı zamanda animasyonlar da yapıyor. Bu kulağa burada her yerde gördüğümüz komik modifikasyonları getirse de gerçekte Kara Şimşek’te ilk gördüğünüzdeki kadar etkileyici bir uygulama olmuş.

Asıl ışık şöleni ise aracın arka tarafında. Yepkare ve upuzun kırmızı stop lambası, adeta aracın arkasını sarıyor ve saymakla bitmeyen (saydım 8) egzoz çıkışlarını seyretmek için çok seksi bir ortam yaratıyor. Bu özel araba sadece bir oyunda olacak olsa da, bu kadar futuristik ve 3-boyutlu kaplama tadında bir aracın gerçek dünyada da varolabilmesi bizi heyecanlandırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>