Mercedes C63 AMG Coupe Planları

Mercedes C63 AMG Coupe

Son gelen haberlere göre Mercedes, C-Class Coupe’nin AMG versiyonu üzerinde çalışıyormuş. Önümüzdeki sene piyasaya sürülmesi planlanan C63 AMG Coupe’de 6.3 litrelik V8 motor ve 7 vitesli MCT şanzıman bulunacakmış. Hali hazırda piyasada olan model 451 beygir ve 600 Nm tork üretiyor. Görünen o ki Mercedes bu figürleri arttırmanın peşinde! Emin olabileceğimiz bir şey var ki C63 AMG Coupe Alman üçlüsünün – BMW M3, Audi RS5- en hızlısı olacağıdır.

Standart C63 AMG Coupe’de performans paketi müşterilerin tatmin katsayısını arttırmak için opsiyonel olarak sunulacakmış. Bu performans paketi sayesinde motorun aşağı yukarı 480 beygir güç üretir hale geleceği düşünülüyor.

Yukarda söylediklerimiz size heyecanlandırmadıysa sıkı tutunun çünkü Mercedes C63 AMG Coupe için Black Series modelini de planlarına dahil etmiş! Tahammülünüz varsa Black Series versiyonunu beklemenizi tavsiye ediyoruz ama bu bekleyiş 2013 yılına kadar sürebilir!

1 comment

  1. Pingback atanlar: Yeni Mercedes C Coupe | SIFIRYUZ.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>