Mercedes CLA Ailenin Yeni 4 Kapılısı

Mercedes ürün gamını genişletip karlığını arttırmak, dünyadaki premium araç satısında BMW ve Audi’nin gerisinde kalmama uğrasının meyvesi olan CLA’yi Ocak ayında yapılacak olan 2013 Detroit Motor Show öncesinde tanıttı.

Aylardır suren dedikodular, casus resimleri ve spekülasyon artik bitti! karsınızda halkın Mercedes’i olacak olan CLA! Dışarıdan görünüşünün sınıfındakinin en seksisi olduğuna inanıyorum – aksini düşünen varsa parmak kaldırsın. Bebek CLS diyebileceğimiz CLA, Style Confept Coupe konseptten bol bol tasarım öğesine sahip -bu öğeler arasında delikli on ızgara en çok öne çıkanı tabii ki arabanın bükülen fantom çizgisi ve arka stoplarına hasta oldum.

Yeni A-Class üzerine kurulan CLA 4.6 metre uzunluğunda. İlk piyasaya sürüldüğünde 3 benzinli ve bir adet de dizel motoru olacak: 122 beygirlik CLA, 156 beygirlik CLA 200, 211 beygirlik CLA 250 ve en ekonomik 170 beygirlik CLA 220 CDI. Şaşırmayacaksınız; beni en heyecanlandıran model 2013 Eylül ayında piyasaya sürülecek olan AMG! 4 silindirli 2 litre turbo motor 335 beygir üretecek olacak makine AMG’nin en ulaşılabilir modeli olup performans asıklarını kendine çekmeye çalışacak. Audi RS3 ve BMW 1 serisi M, CLA 45 AMG’nin işini hiç de kolaylaştırmayacak.

CLA serisinde yeni nesil bir 4MATIC sistemiyle de karşılaşacağız ve ilerleyen zamanlarda diğer Mercedes modellerine yayılacak. Premium markalar arasında çıkan giriş modeli savaşlarından tüketiciler olarak karlı çıkacağımızı düşünüyorum ve 2013 yılının keyifli geçmesini bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>