MINI Countryman WRC’nin Testleri Devam Ediyor

Geçtiğimiz ay sizlere MINI’nin WRC’ye geri döneceğinin haberini vermiştik ve simdi de Prodrive bize arabayla ve programla ilgili biraz daha bilgi veriyor.İlk performans testlerin asfalt üzerinde  yapıldığı ve gelecek testlerin toprak pist üzerinde devam edeceği belirtilmiş. Prodrive’ın teknik yöneticisi David Lapworth’un söylediğine göre gibi arabanın tamamen yeni bir araba olduğu ve bir haftalık ağır zemin testlerinden önce her şeyin istenildiği gibi çalışıyor olmasından emin olmaları gerekiyormuş.

Önümüzdeki sene ralli pistlerindeki yerini alacak olan MINI Countryman’i 4 silindirli 1.6 litrelik turbo beslemeli motor harekete geçirecek. Performans figürleri daha medya ile paylaşılmamasına rağmen bilenen bir şey ise arabanın FIA Super2000 kategorisi standartlarına uygun olması! Parkurlara renk katacağı su götürmez bir gerçek.

1 comment

  1. Pingback atanlar: MINI Countryman WRC Video! | SIFIRYUZ.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>