Paul Walker’ın Otopsi Raporu Yayınlandı

30 Kasım tarihinde trajik bir trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker‘ın çok konuşulan kazası ile ilgili rapor ve otopsi raporu yayınlandı. Ne yazık ki Paul Walker’ın Carrera GT’nin yolcu koltuğunda oturduğu, ve bu koltuğun kaza anında alev alması sonucu yanarak can verdiği ortaya çıktı.

paul-walker-crash-report-one

11/30/2013 tarihinde yaklaşık olarak saat 15:25′te, California 7CCY590 plakalı Porsche Carrera GT’nin sürücüsü güvenli olmayan bir hızda, yaklaşık 100mph ile seyrediyordu. Bilinmeyen sebeplerle sürücü hakimiyetini kaybetti ve araç spin atmaya başladı ve güneydoğu yönüne savruldu. Daha sonra kaldırıma çarpan araçın sürücü tarafı bir ağaca daha sonra da bir elektrik direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle 180 derece dönen araç doğu yönünde sürüklendikten sonra aracın sağ tarafı başka bir ağaca çarptı ve o anda araç alev aldı.

Kaza raporunda ise Porsche Carrera GT’nin kaza anındaki hızının saatte en az 100 mil (160 km) olduğu açıklandı. Deneyimli sürücü Roger Rodas’ın bu hızda neden bu kazayı yaptığı hala çok açık değil, fakat Carrera GT’nin güvenlik önlemleri açısından Porsche dünyasının en çok tartışılan araçlarından biri olması için yeni bir sebebimiz daha var.
paul-walker-autopsy-injuries-report

Otopsi raporunun tamamını üzülerek paylaşıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>