Toyota FT-1 Concept Yarın Gran Turismo 6′da

Toyota FT-1 Concept-01

Toyota FT-1 Concept, birkaç saat önce başlayan 2014 Detroit Auto Show’da tanıtılan en dikkat çekici araçlardan. Calty Design Research tarafından tasarlanan FT-1, Future Toyota 1‘in kısaltması. Toyota FT-1, daha önce tanıtılan FT-HS ve Lexus LF-LC konseptlerinden çizgiler taşıyor. Lexus LFA’e de biraz benzediğini söylesek yalan olmaz. Kırmızı rengi ve seksi hava kanallarıyla gördüğünüz gibi fuardaki bir çok gazeteciyi çok kısa sürede çevresine toplamayı başardı. Tanıtım videosu ile aracı yakından tanıyalım:

Calty Design Research‘ten yapılan açıklamaya göre, bu araçta Toyota’nın efsanevi Celica ve Supra modellerinden aldığı ilhamla, agresif, pist odaklı ve dikkat çekici bir otomobil ortaya çıkarmak üzere yola çıkmış ve bunu başarmıs. Konsolda ancak Lamborghini’lerde görmeye alışık olduğumuz head-up display, hafifliğe önem verilen bu aracın iç mekanındaki görebildiğimiz tek elektronik sistem.

Toyota, kısıtlı süreye rağmen Polyphony Digital ile yaptığı işbirliğiyle bu FT-1′i Gran Turismo 6‘ya da ekletmeyi başardı. Yarın Gran Turismo 6 download alanında yerini bulacak olan FT-1 i oyunda kullananların yorumlarını bekliyoruz.

Toyota FT-1 Concept Foto Galeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>