TransStar Dagger GT Hız Rekoruna Göz Koydu

TransStar Dagger GTHiper araba kulübünün yeni üyesi Dagger GT iddialı görüntüsünün ardında birçok soru işaretini barındırıyor gibi görünse de yinede pazarı çeşitlendirmek açısından kotu bir seçenek değil gibi. Azami hız kapasitesinin 480km/h’den fazla olduğu söyleniyor ama Veyron gibi rekorlar kitabına yazdırmadan bu söylemi ona en hızlı unvanını vermeyecek.

Dagger GT; TransStar Racing’in bir ürünü. TransStar Racing’in kurucuları arasında eski Nasa aerodinamikçisi ve Saleen S7 LeMans yarış arabasının tasarımcısı var –evet şimdi kulağa biraz daha inandırıcı gelmeye başladı dimi?

Dagger GT’yi harekete geçiren şey çift turbo beslemeli, hacmi belirtilmemiş bir motor. TransStar’ın söylediğine göre motor 2000 beygir güç ve 2710 Nm tork üretiyormuş. Hesaplara göre Dagger GT sıfır yüzü 1.5 saniyede geçip son süratinin de 480 km/h‘yi aşacağı öngörülüyormuş. Firmanın hedefindeki başka bir şey ise klişe olacak ama Nurburgring’de rekoru elde etmekmiş.

Dagger GT kullanılan oluşturan elementler arasında güçlendirilmiş çelik kasa ve karbon fiber kaporta bulunuyor. Arabayı almayı düşünen kişilerin arabalarını sipariş ederken onlara sunulan 3 model arasında seçimlerini yapmaları rica edilecekmiş: ‘Hardcore racer’ (en yarış odaklı deli arabası), ‘yol versiyonu’(aklini yitirmek üzere olan kişiler için olan) ve yumuşak kullanıma uygun olan ve içinde belli basil lüks ve konfor seçeneklerinin bulunduğu GT-X (böyle bir arabanın ne kadar yumuşak olabileceğini siz düşünün)

2011 yılı için sadece 5 adet üretilecek olan arabanın şimdiden 2 tanesi satılmış bile. 2012 yılı için 10 adet üretmeyi planlayan TransStar arabanın satış fiyatını vergiler hariç $450.000 dolar olarak belirlemiş. Fiyattan da anlayacağınız gibi kendi sınıfı için ucuz fiyata sahip, arabanın Avrupalı rakiplerine isçilikte fersah fersah geçileceğini düşünüyoruz ama yinede ona bir şans vermek lazım!

1 comment

  1. Pingback atanlar: SSC Ultima Aero: En Hızlı Ben Olacağım! | SIFIRYUZ.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>