Volkswagen Beetle Dune Concept

Volkswagen Beetle Dune Concept - 04
50 yıldır süren The Bettle efsanesinin son modeli Beetle Dune Concept, Detriot Auto Show’da tanıtıldı. The Beetle Dune, Volkswagen’in bugüne kadar ürettiği en spor model oldu. Resimde gördüğünüz ‘Arizona’ renkli metalik sarı-turuncu arası katalog rengi ile siyah detaylar araca daha ilk bakışta agresif bir hava veriyor. Standart Beetle’lara göre daha geniş olan 5 kollu 18 inch Twister aluminum jantların her birinin tam ortasında VW logosu bulunuyor. Logonun etrafı aracın rengi ile uyumlu olarak teslim ediliyor. Bu Volkswagen’de pek görmeye alışık olmadığımız kadar ince bir tasarım öğesi ve oldukça etikleyici.

Volkswagen Beetle Dune Concept - 01

Aracın ön kısmında kullanılan Bi-Xenon farlar yine alışıkolduğumuz Beetle karakterini yansıtan yuvarlak bir tasrıma sahip. Bir arı kovanını andıran siyah ızgarasını çevreleyen krom çerçeve de ızgarayı ön plana çıkarıyor.

Yeni Beetle Dune, 210 beygir turbo beslemeli 2.0 TSI motora sahip. 4 silindirli motorda DSG çift kavramalı şanzıman kullanılmış. İç mekanda ise Volkswagen Sideways uygulaması ile donatılmış 7.7 inchlik dokunmatik ekran, yakındaki restoranları size gösterirken dilerseniz arkadaşlarınızın orada olup olmadığı bilgisini de paylaşabiliyor. Aynı zamanda hava durumu hakkında da her zaman canlı bilgiler ile çalışan sistem, havanın soğuk olduğu günlerde bir havuza gitmek istediğinizde size açık havuzları göstermiyor. Koltukları da her detayı kadar iyi tasarlanmış Beetle Dune üretilip üretilmeyeceği konusunda henüz kesin bir bilgi malesef bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>