Volkswagen BlueSport 2014 Yılını Bekliyor

Volkswagen’den gelen son haberlere göre 2008 yılının sonunda Detroit Autoshow’da tanıtılan BlueSport Concept’in 2014 yılında piyasaya sürülmesine hemen hemen karar verilmiş gibi.

Detaylar şimdilik sınırlı olsa bile bu arabanın Volkswagen’nin yeni MMB platformunun üzerine kurulabileceğini söyleniyor. MMB platformunu başka kullanacak arabalar arasında Audi R4 ve olası yeni Porsche 356’da bulunuyor. Volkswagen böylece platform paylaşarak masrafları düşürmenin hesabini yapıyor. BlueSport’un üretim masraflarının düşürülmesinin bir başka yolu olarak da Golf ile parça paylaşımı yapabilecek olması.

Motor seçeneklerinin şimdilik üzerindeki esrar perdesi maalesef kalkmış değil. BlueSport muhtemelen turbo beslemeli 220 beygir güç üreten 4 silindirli 1.6 litrelik motora sahip olacak. Şanzıman seçenekleri için öngörüde bulunmak motora nazaran çok daha kolay; 6 vitesli manüel ve 7 vitesli DSG şanzımanı BlueSport da görmemiz kesin gibi.

2013 yılı Frankfurt Auto Show için ilk güzel haber şimdiden geldi. İstanbul Autoshow için böylesine haberleri acaba hiç konuşabilecek miyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>