Yeni Mercedes-Benz S Class Coupe Tanıtıldı

mercedes-benz-2015-s-class-coupe-01

Mercedes-Benz, S-Class Coupe‘yi tanıttı, böylece çok sevdiğimiz CL Class ömrünü resmi olarak tamamlamış oldu.

Dünya tanıtımı 4 Mart’ta başlayacak olan Cenevre Motor Show’da tanıtılacak olan S-Class Coupe, uzun kaputu, maskülen çamurlukların altındaki 18 ile 20 inch arasında değişen sportif jantlarıyla ilk bakışta tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 5027 mm uzunluğuyla yolculara da yeterince yer açılmş ve seçkinliğini tüm dünyaya bas bas bağıran bir görünüme bürünmüş.

Yeni S-Class Coupe’nin beni en çok etkileyen yanı kesinlikle kabini oldu! Tam olarak ‘dışı seni içi beni yakar’ tadında. Sedanın kabininden en göze batan farkı analog saatin kaldırılması ve ‘SuperSport‘ direksiyonun eklenmesi olmuş.

2015-Mercedes-S-Class-Coupe-kabin

Piyasaya ilk olarak S-500 Coupe olarak sürülecek aracın 455 beygir ve 700 Nm tork üreten, 4.7 litre hacminde bir V8′i var. AMG versiyonunda ise 593 beygirlik 900 Nm torklu bir V8 motor kullanılacak.

Mercedes’in MAGIC BODY CONTROL adını verdığı sistem daha da geliştirilmiş. BU sistemde araç motosikletçilerin virajlarda yatmasını bir ölçüde taklit ediyor. Süspansiyonların yardımıyla S-Class Coupe, virajlara doğru 2.5 derece eğilebiliyor.

En beklenmedik opsiyonal aksesuvar ise 47 Swarowski kristalli farlar! Mercedes-Benz’den yapılan açıklamaya göre S-Class Coupe bu senenin ikinci yarısında piyasaya çıkacak.

[contact-form-7 id="45351" title="Bilgi Talep Formu"]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>