Alfa Romeo 4C 2013 Yılında Üretime Geçiyor

Alfa Romeo 4C’nin üretimi için yeşil ışık yandı! Fiat’tan sızan bilgilere göre Alfa Romeo 4C 2013 yılından itibaren Modena’daki Maserati fabrikasında Quattroporte ve GranTurismo ile birlikte Maserati tarafından üretilecek. Resmi açıklama şimdilik yapılmamış olmasına rağmen bu haberin kaynağının çok sağlam olduğu bir gerçek. Resmi açıklamanın da çok geçmeden yapılacağını düşünüyorum.

Alfa Romeo 4C 2011 yılında ilk olarak  Cenevre’de kendisini gösterip çok iyi bir tepki almıştı. 2011 yılının sonlarına doğru karşımıza Frankfurt Auto Show’da güncellenmiş bir şekilde çıktı.

Ağırlığı sadece ve sadece 850 kilo olan Alfa Romeo 197 beygir güce sahip. Hafifliği göz önüne alınırsa arabanın performansının tatmin ediciden daha öte olacağı ise su götürmez bir gerçek. Ortaya konumlandırılmış 1.8 litrelik motor sayesinde yol tutuşunun da muhteşem olacağını düşünüyorum. 0-100 5 saniyenin altında son süratinin de 250-260 km/h olması hiç kimseye sürpriz olmasın!

Yeni Alfa Romeo 4C’nin fiyatının Avrupa’da €40,000; eğer ülkemize gelirse de düz hesap €80,000 – €90,000 civarlarında olacaktır. Ülkemizde arabalara uygulanan adaletsiz vergiler yüzünden yılda 2.500 adet üretilecek olan 4C’yi güzel yollarımızda pek görebileceğimizi sanmıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>