Aston Martin AM 310 Vanquish Tanıtıldı – ‘Cool’lukta Son Nokta

Geçtiğimiz 6 ayda bol bol kendisinden bahsettiğim DBS’in yerini alacak olan Aston Martin’in yeni amiral gemisi Vanquish resmi olarak dev resim galerisi ve videosuyla tanıtıldı!

AM 310 Vanquish yeni nesil VH mimarisine sahip. Her gövde parçası ise karbon fiberden yapılmış. Güncellenmiş V12 565 beygir ve -dünya yörüngesini etkileyebilecek- 620 NM tork üretiyor. Yeni Vanquish gücünü 6 vitesli Touchtronic 2 şanzımanla yola aktarıyor. 0-100′u -çok etkileyici olmayan- 4.1 saniyede geçerken son sürati de 295 km/h’da kalıyor.

One-77’dan tanıdığımız tasarım dili açık bir şekilde Vanquish’e güzelce uygulanmış, kesinlikle beğendim ama Aston Martin’in biraz daha cesur olmasını bekliyordum fakat olmadı. Stop lambalarının şekli ve kullanılan LED’ler, kabarık arka çamurluklar, çıplak karbon fiber ise arabaya güzel, seksi ve sportif bir hava katıyor. Vanquish’in sesi için özel bir parantez açmak istiyorum; tek kelime ile muhteşem!

Power, Beauty and Soul aynen devam ediyor ama hala aklım almıyor. Neden diyecek olursanız dünyanın üst üste defalarca en cool markası seçilen Aston Martin böylesine bir noktaya neden dikkat çekmeye zorlar ki?

DBS ile %25 ayni parçaları kullanıyor olması benim için hayal kırıklığı oldu; Aston Martin’in risk almasını, beni şaşırtmasını istiyorum. DBS’e göre bagaj hacmi %40 daha fazla ve kabinde daha ferah. Bu rahatlık bir Grand Tourer için çok iyi! 20 inç jantlar Pirelli Pzero lastikler, Brembo karbon sermik frenler reçeteyi tamamlıyor.

İngiliz asaletini elden bırakmayan Aston Martin Vanquish beni beklediğim kadar etkileyemedi. Bu senenin sonuna dogru yollara cikacak olan Vanquish’i isterseniz 2+2, isterseniz 2+0 olarak alabileceğiniz. Vanquish İngiltere’de £189,995′e satılacak; ülkemizde fiyatının 600.000 Euro gibi deli saçması astronomik boyutlara ulaşacağını düşünüyorum –vergiler sayesinde bir kendine iki de devletine al modeli-

2 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>