Audi RS3 Sportback Fenalaştırır!

Spekülasyonların ardı arkası kesilmeyen arabalardan biriydi Audi rs3. Çıktı çıkacak, söyle, böyle olacak vs. artik her şeyin cevabı verildi. Klasik Audi formülünün -büyükçe turbolu motor- uygulandığı RS3 Sportback hiç de fena olmayan bir güce sahip. 2.5 litrelik motor 340 beygir güç üretiyor. Bu figürler bir yerden tanıdık geldiği? Aaa evet TTRS dimi? Bu arabaya daha özel bir güç ünitesi koyulup arabayı efsaneleştirmek yerine Audi daha kolay olan bir yolu tercih etmiş. Beş silindirli motora verilen 1.7 atmosfer basıncı sayesinde araba sifiryüzü 4.6 saniye gibi etkileyici bir zamana imza atıyor. 7 vitesli dual clutch S Tronic vites ise paketi tamamlayan bir özellik olmuş. 4 tekerden çekiş sistemi quattro sayesinde araba çok iyi yol tutuşa sahip olacaktır ama sportif hissi BMW 1 Serisi M Coupe kadar yaşatıp yaşatamayacağı büyük soru işareti.

Audi RS3’ü  Türkiye satış fiyatının 85.000 Euro civarında olup üzerine ekleyeceğiniz bir kaç opsiyonla 100.000i bulur diye düşünüyoruz. 5 kapılı olması nedeniyle BMW 1 serisi M Coupe ile direk rekabet içinde olmayacak gibi görünse de satın alma aşamasında alıcıyı büyük zorlayacak bir soru olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>