Audi RS6 İçin Kolları Sıvadı – Geliyor!

Son gelen haberlere göre Audi hummalı bir şekilde RS6′yi hazırlıyormuş. 2012 yılında tanıtılacak olan arabanın 2013 model olarak 2012 yılı sonlarında satışa sunulması bekleniyor.

Yeni jenerasyon a6 geçtiğimiz Aralık ayında piyasaya sürüldü. RS modellerinin genelde modellerin ömürlerini tamamlamasına 3 sene kala piyasaya sürüldüğünü düşünecek olursanız Audi bu geleneği yeni RS6 ile kıracak gibi görünüyor.

Audi’nin rs6 için aceleci davranmasının nedeni olarak da önümüzdeki sene piyasaya çıkacak olan BMW’nin m5′iyle doğrudan bir savaşa girmek istemesinden başka bir şey akla gelmiyor. rs6′in esasında 2013 yılı sonunda 2014 model olarak piyasa sürülmesi bekleniyordu. Bu oyundaki başka bir oyuncuda hiç şüphe yok ki Mercedes-Benz E63 AMG’den başkası değil.

Spekülasyona göre yeni RS6 5.0 litrelik TFSI 572 beygir güç üreten bir motora veya 4 litrelik çift turbolu 592 beygirlik v8′e sahip olacak. Almanların süper sedan savaşlarında yepyeni bir sayfa açılmak üzere.

Resim render: Acerbus
Video render: EDL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>