BMW i8 ve i3 Konseptleri Tanıttı – Video&Galeri

BMW Frankfurt öncesinde yeni, çevreci alt markası olan i’nin2 modelini de tanıttı. Bir tarafta megacity konseptine dayandığı elektrikli i3 ve yine takibini soluk kesmenden hybrid sürdürdüğümüz i8 hybrid bulunuyor.

BMW i3 büyük şehirler için tasarlanmış elektrik motor arka aksa konumlandırılmış 170 beygir ve 250 Nm tork üreten bir araba. sıfıryüzü 8 saniyede tamamlayan araba 60km/h’ye çıkmak için sadece 4 saniyeye ihtiyaç duyuyor, şehirler için performansının ‘yeter’in üzerinde olduğunu rahatça söyleyebiliriz. i3 tam sarj olduğunda 150 km yol alabiliyor.

Öte yandan Görevimiz Tehlike 4′te Tom Cruise’un kullanacağını haber verdiğimiz, Abu Dhabi’de katalog çekimlerini yakaladığımız i8 ise tam anlamıyla hybrid spor abalar için bir cağ açacak. Sadece pilleriyle 35 km yol alabilen i8′in son sürati ise elektronik olarak sınırlandırılmış, 250km/h. İ8 3 silindirli benzinli bir motoru ve sofistike elektrik motoru teknolojisi sayesinde 328 beygir üretiyor. BMW i8’in Türkiye satış fiyatı 300.000 Euro civarlarında olacaktır. Londra 2012 Olimpiyat’ının sponsoru olan BMW, oyunlarla hemen hemen aynı zamanda arabaları piyasaya sunmasını bekliyoruz.

4 comments

  1. Pingback atanlar: Audi Urban Konsept – Video | SIFIRYUZ.com Otomobil Blogu

  2. Pingback atanlar: Audi R8 e-tron 2011 Frankfurt Motor Show’u ‘Çarptı’ | SIFIRYUZ.com Otomobil Blogu

  3. ADEM

    EEEEEEEEEEEEEEEE BEMİM BİNDİĞİM ŞEYİDE ARABA DİYE VERDİLER.BU ARABAYSA BENİMKİ NE LAN…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>