Yeni BMW M5′de 4 Çeker Opsiyonunun Yolu Yapılıyor

Yeni BMW M5′in haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Son gelen haberlere göre yeni M5′te opsiyonlar arasında 4 çeker sistemi de bulunacakmış.

BMW’nin M departmanı geliştirmesinden sorumlu olan Albert Biermann’in İngiliz Autocar’a verdiği röportajda söylediği ‘gelecekte bazı M modellerinde 4 çeker sürprizi olacak’ cümlesi 2012 M5, yeni nesil M3 ve M6′nin 4 çeker opsiyonu bulunduracağı anlamını taşıyor.

Böylesine bir hareketin gelişen Rusya ekonomisinin BMW’nin ağzını sulandırması ve zorlu hava şartlarıyla baş edebilecek çekiş sistemi olmayan arabaların soğuk iklimlerde çok tutuluyor olmasından kaynaklanıyor. BMW’nin Rusya pazarı kadar ABD’nin kuzey doğu bölgesini de hedeflediğini düşünüyoruz.

Bu ayin ortasında Şanghay’da konsept olarak tanıtılacak olan BMW M5′in seri üretim versiyonu ise eylül ayında Frankfurt’ta tanıtılacak. 552 beygir ve 691 Nm torka sahip olacak olan M5′in spor sedan segmentinde oyunun kurallarını belirleyeceğini düşünüyoruz.

1 comment

  1. Pingback atanlar: Huzularınızda 2012 BMW M5 – Hazır mısınız? | SIFIRYUZ.com Otomobil Blogu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>