Bugatti Süper Sedan 2014′de Bizlerle! Yoksa Galibier mi?

Der Spiegel’ de çıkan habere göre Bugatti 2014 yılı için lüks sedam modelini hazırlama kararı vermiş. Bu haberin bizi şaşırtan noktası ise Audi A8 ile ayni platformu paylaşma olasılığı olmasından başka bir şey değil.

Aynı haberde Bugatti’nin 2014 yılından itibaren spor araba üretimini durduracağının da altı çizilmiş. Bu demek oluyor ki Veyron’un yerini yeni bir model almayacak ve Bugatti tamamen yeni sedan modeline odaklanacak.

Bugatti şuanda sahibi olan Volkswagen’e kar ettirmeyen bir marka olarak grup içinde diğer markalar arasında göze batıyor. Aç dev Volkswagen Bugatti’nin satış hacmini arttırıp kara geçmesi için bütün gücünü kullanıyor. Bugatti’yi özel kılan şeylerin başında gelen şeylerden biri ender rastlanıyor olmasıdır ama anlaşılan o ki Bugatti bu özelliğini biraz yitirecek. Muhtemelen yine çok yüksek bir etiket taşıyacak olan yeni sedan için yeni platform geliştirilmiyor olması da arabayı satın alacak insanları biraz aptal yerine koymak olacak.

Geçtiğimiz yıl Cenevre otomobil fuarında tanıtılan Galibier’de güç, 8 litre hacminde, 16 silindirli, iki aşamalı superchargerlı motor tarafından sağlanıyor. Tahminlere göre motor 789 ile 986 arasında beygir ürettiği söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>