McLaren Bugatti Veyron’u Tahtından Etmeye Kararlı


Autocar’da çıkan habere göre McLaren, Bugatti Veyron’a rakip yeni bir model üzerinde çalışıyormuş.

Takipçilerimiz hatırlayacaktır McLaren’in başkanı Ron Dennis Veyron için ‘cop parçası’ tabirini kullanmıştı. Belli ki Ron kendine çok güveniyor.

‘Mega Mac’ olarak tanımlanan arabanın ayni MP4-12C’de olduğu gibi karbon fiber monokok şasisi olacakmış. Gücün ise Ricardo ile geliştirilecek 799 beygir ve 799Nm tork üreten 5 litrelik v8′den geleceği söyleniyor. 799 beygir ve 799 Nm tork figürü yüzünden arabanın adinin 799 olma ihtimali de varmış. McLaren bu harflere ve sayılara bayılır bilirsiniz.

Verona nazaran çok daha hafif olacağını tahmin ettiğimiz Mega Mac sıfırdan yüze 2.8 saniyede çıkabilecekmiş. Yıllık üretim sayısının 100-150 arasında olması hedeflenen araba 3-4 yıl boyunca üretilecekmiş. Türkiye’de bayisi olmayan McLaren’in satışa çıktığında İngiltere’de 350-400 bin İngiliz sterlinden piyasaya sürülecekmiş. Türkiye’de Ferrari 599’lara böyle para verildiğini düşünecek olursak bir İngiliz için Mega Mac tam anlamıyla fırsat olacak. Olası bir durumda hani olur da dünya tersine dönmeye başlayıp McLaren Türkiye’ye bayii acarsa arabanın fiyatının en azından 1 milyon Euro olması hiç şaşırtıcı olmazdı dimi? devletimiz bizi KDV’nin üstüne ÖTV bahanesiyle kuru kazığa oturtuyor resmen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>