Angry Birds Heikki Kovalainen’le Formula 1′e Girdi


iPhone’la başlayıp Android telefonlarda insanların işe gidip gelirken, kanepede, tuvalette oynadığı Angry Birds oyunu aklınıza gelebilecek her türlü üründe karşımıza çıktıktan sonra artık Formula 1 pistlerinde de kendini göstermeye başladı.

Oyunun Finlandiyalı yaratıcısı Rovio Entertainment Formula 1′in Finlandiyalı Caterham pilotlarından Heikki Kovalainen’e sponsor oldu.

Sponsorluğun hikâyesi ise Heikki’nin de oyunun hastaları arasında oluşu kadar bir milliyetçiliğin de söz konusu olduğunu görmemek için kör olmak lazım.

Heikki bu sene Angry Birds’ün kuşlarından birisine boyanmış kaskını takarak yarışacak. Tabii ki önümüzdeki aylarda Formula 1 temalı bir Angry Birds oyunu görmemiz ise kaçınılmaz! Oyunun hastaları arasında olmasam da oyunun Formula 1 sezonunu görmeyi merakla bekliyorum. Rovio’ya buradan kocaman tebrikler bol bol bloklarda haber olarak marka bilinirliğini attırmayı başarıyorlar!

Birds (Sinirli Kuşlar) neden sinirli? Domuzlar yumurtalarını çaldı da ondan. Kask bence güzel olmuş; sizce?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>