Ferrari Enzo’nun Varisi Son Sürat Geliyor

Ferrari’nin başkanı Luca Di Montezemolo gecen günlerde Automotive News’e verdiği röportajda yeni Enzo`nun bu yılsonunda tanıtılacağını söyledi.

Yeni amiral gemisini tanıtımı hakkında detaylara girilmemiş olması çok da sıkıntı yaratan   bir durum değil.  Neden diyecek olursanız Ferrari alışkanlık gereği arabalarını önceden seçmece zengin müşterilerine özel bir eventte tanıtır.

Yeni Enzo’nun yılsonundaki Uluslararası Kuzey Amerika Auto Show’unda ya da 2013 Cenevre Motor Show’da tanıtılmasını bekliyorum. Yüksek ihtimal Cenevre!

Şimdilik hakkında çok kısıtlı bilgiye sahip olduğumuz Enzo varisinin daha önce haberlerde size bildirdiğimiz gibi KERS destekli 7.3 litrelik bir V12′ye sahip olması bekleniyor.  Veyron gibi 1000 beygir üzeri bir figür beklemek biraz yersiz olur fakat arabanın 920 beygir olacağı kulaktan kulağa dolaşıyor.

Öyle veya böyle Luca’nin dediğine göre yeni Enzo, Ferrari’nin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en güçlü ve en hızlı modeli olacakmış. Bir dakika F12 Berlinetta da bu unvana sahip değil mi? evet kısa bir sure tahtın tadını çıkarıyor, büyük abisi gelince tokadı yiyip aşağı inecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>