Ferrari F12 Berlinetta – Aklınızı Alır – Video&Galeri

Ferrari’nin teknolojiyle iç içe geçmiş, çok başarılı sayılan 599 serisi artık yerini yeni modele bırakıyor. Bayanlar baylar iste karsınızda Ferrari’nin son harikası, amiral gemisi F12 Berlinetta.

Evet şimdilik de olsa F12 Berlinetta Enzo’nun yenisi çıkana kadar Ferrari’nin amiral gemisi olacak. Peki, nedir bu yeni makineyi özel kılan şey? F12 Berlinetta şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Ferrari unvanını taşıyor. Geçen hafta internet üzerinden tanıtılan araba Cenevre otomobil fuarında bizlerin beğenisine sundu.

6.3 litre hacimli 12 silindirlik motor 730 beygir ve 690 Nm tork üretiyor. Küçük bir hatırlatma Lamborghini Aventador 690 beygire sahip. 0′dan 100′e 3.1 saniyede ulasan F12 Berlinetta’nin son sürati 338 km/h. F12 Berlinetta’nin bos ağırlığı 1525 kilo ile 599 GTB’den 55 kilo daha hafif kiliyor. Ferrari’lerin Nurburgring’i olarak adlandırabileceğimiz Fiorano test pistini 1 dakika 23 saniyede geçmeyi başarmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>