Yeni Ferrari FF – Çok Güzel Hareket!

Budur, iste budur; karşınızda yeni Ferrari FF! Yılmadan takibini sürdürdüğümüz ve 2 gün önce renderını yayınladığımız Ferrari 612 Scaglietti’nin yerini alacak olan arabanın ilk resimleri ve testlerinden görüntülerin içinde olduğu videosu yayınladı. Çok heyecanlı!

Ferrari FF adı verilen shootingbreak Ferrari’nin tarihinde ürettiği ilk 4 tekerden çekişli arabası; adındaki FF de zaten ‘Ferrari Four’ yani ‘Ferrari dört’ anlamına geliyor. shootingbreak olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylememiş miydik!?!? Arkada California’dan onde de 458’den tasarım ip uçları göze çarpmıyor değil.

Gelelim bu güzelliğin sahip olduğu güce. kalbinde 6.3 litrelik atmosferik bir v12 motor bulunuyor. Direk enjeksiyonlu 8000 devirde 651 beygiri ve 683 Nm gücü sürücüsünün emrine amade ediyor. 1790 kiloluk FF sıfır yüzü 3.7 saniyede geçip 335 km/h’lik son sürate ulaşabiliyor. (bavullar ve arabada 4 kişi varken bu figürleri yakalayabileceğini hiç zannetmesek de muhteşem değil mi?

Ferrari’nin ilk 4 tekerden çekişli arabası olan FF’in çekiş sistemi kulağa çok sofistike geliyor, dinleyin. Ferrari’nin 4RM adını verdiği 4 tekerden çekiş sistemi konvansiyonel 4 tekerden çekiş sistemlerine göre %50 daha hafifmiş. Ağırlık dağılımının arkada %53 önde %47 olduğu belirtilmiş.

Arabanın elektronik dinamik kontrol sistemi sayesinde FF her yüzeyde ayni performansı verecekmiş-biraz ideali bir durum söz konusu ama göreceğiz…-

Brembo kabonseramik frenlerin baş rolde olduğu durma yeteneğine yol tutuş içinde son jenerasyon magnetik sivili amortisörler görev alıyor.

Sizi ailenin ilk 4 çeker Ferrarisi olan FF’in videosu ve kısıtlı resimleri ile bas basa bırakıyoruz. bizi izlemeye devam edin FF hakkındaki yeni detayları sizlere ulaştıracağız. Tek korkumuz ise bu güzelliğin Ferrari için sonun başlangıcı olması, umarız endişemiz birkaç yıl sonra hakkında yazı yazdığımız bir SUV olarak gerçekleşmez; bunun dışında FF’i çok beğendik! Videp ve galeriyi aşağıda yakalayın.

Galeri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>