Yeni Honda NSX Son Sürat Hazırlanıyor

Şubat ayında sizlere Honda’nın yeni bir NSX modeli üzerinde çalışmaya başlayacağının haberini vermiştik. Honda’nin başkanı Takanobu Ito, Şanghay Motor Showda yeni NSX’in eskisi gibi bir V10 taşımayacağını söyledi.

2008 yılında dünyayı sarsan finansal kriz yüzünden NSX projesi rafa kalkmıştı. HSV-010 adlı projenin Japon Super GT kategorisinde yarışan bir modeli üretilmesine rağmen araba seri üretime geçmemişti. Yeni NSX ‘in CR-Z modeline yakın ama daha üzeri ve performanslı bir modeli olacağı söyleniyor.

Honda’nın bu proje üzerinde çok sıkı bir şekilde çalıştığını çok yüksek sesle söylüyor. Patlamış bir süper spor araba segmentinde bulunan Mercedes-Benz SLS AMG, Lexus LRX, Chevrolet Corvette ZR1 ve Nissan GT-R gibi bu arabalarla baş edebilmek için bol turbolu V6′den aşağısı Honda’yı kurtaramaz! Siz ne düşünüyorsunuz? Eski NSX’den bu kadar uzaklaşmak ne kadar mantıklı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>