Koenigsegg Agera R – Alemde Tek

Cenevre Motor Showda Ferrari, Pagani ve Lamborghini yep yeni modelleri tanıttıklar peki bu çetenin bir üyesi sizce de eksik değil mi? Koenigsegg dediğinizi duyar gibiyiz ve İsviçreli marka gecen sene tanıttığı Agera’nin en sert versiyonunu dünyaya tanıttı,  Agera R!

Agera R ise gecen sene tanıtılan Agera’nin biraz daha geliştirilmişi.  Daha büyük 5.0litrelik çift turbolu bir V8 taşıyor ve bu motordan çıkan güç akıllara zarar cinsten 1099 beygir ve 1200 Nm tork! Bu makineye 95 oktan benzin koyduğunuzda figürler biraz düşüyor olsa da halen asfalt kazıyıcı kişiliğini koruyor: 927bhp ve 1100 Nm. Arabanın full potansiyeline ise E85 biofuel ile kavuşuyorsunuz -çevreciyim demek istiyor.

Agera R  Vortex Generating Rim (VGR) jantlar sahip yani araba yolda giderken downforce yaratıyor. Özel olarak geliştirilen Michelin lastikler saatte 419 kilometre yapabilme kapasitesine sahip.

Cima ve Koenigsegg tarafından geliştirilen 7vitesli dual clutch sistemi dünyanın ilk tek şaft kullanan vites kutusu. şanzıman hem ıslak hem kuru debriyaj sistemi kullanıyor. sonuç ise çok sportif ve çok hızlı. Sıradan DCT sistemlerine göre çok daha hafif, küçük ve daha az oynar parası bulunan şanzımanın çok farklı bir hissi olduğu söylenirken hızlanma sırasında hiç bir kesintinin olmadığı eklenmiş. Koenigsegg Agera R hali hazırda muhteşem olan bir Agera’nın bir adim daha ileri gitmişi olarak düşünüp resimlere bakarak rüyalara dalabilirsiniz.

2 comments

  1. Pingback atanlar: Lamborghini x BAPE Arctic Camo Aventador | SIFIRYUZ.com | Dijital Magazin

  2. Pingback atanlar: Koenigsegg One:1 - İsveç'den 448 km/h'lik Deli Arabası - SIFIRYUZ.com | Dijital Magazin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>