Koenigsegg Agera R Hareket Halinde İlk Defa Görüntülendi – Video

Koenigsegg kendi ülkelerinin araba dergisi olan Teknikensvarld’a Agera R’yi kullanma fırsatını vermiş. İlk defa hareket halinde gördüğümüz Agera R’i kullanma şansını yakalayan Erik Gustafsson’in neler dediğini anlayamasak bile yüzündeki gülüşten neler hissettiğini anlamak hiç zor değil. 1099 beygir ve 1200 Nm’lik atom bombası efektli makine akıllara zarar!

Kalbinde çift turbolu 5 litrelik bir V8 bulunan Koenigsegg’in 7 vitesli dual-clutch şanzımanı deli gücü tekerleklere aktarıyor.  1330 kilocuk Agera R 0′dan 100′e 2.9 saniyede ulaşıyor, 0-200 km/h için ise 7.5 sadece saniye lazım. Esas etkileyici olan ise 0-200-0 km/h  zamanı kabullenilmesi zor olan 12.7 saniyecik. Performans değerlerinde son olarak azami hızı söylemek istiyoruz: 390 km/h. Yuh!

Agera R’ın vergiler hariç fiyatının yaklaşık 1 milyon Euro olacağını hatırlatır Agera R’ı sokaklar da pek göremeyeceğinizi hatırlatmayı görev biliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>