Lamborghini SUV vs Lamborghini Sedan

Son gelen haberlere göre Lamborghini’nin SUV sevdası son surat, büyüyerek devam ediyor! Hatta bu sevda için daha önce hemen hemen kesin gibi hatta platformunu belirlediği Estoque sedan modelden hemen hemen vazgeçilmiş gibi görünüyor.

Çin gibi gelişmekte olan pazarlarda satışlarını arttırabilmek için sedan yerine SUV’nin üretime geçeceği iyiden iyiye konuşulmaya başlandı. Her ne kadar Lambo’nun SUV üretmesine karşı bir görüşe sahip olsam da ise ‘duygu’ (para) karışınca SUV üretimini sedana tercih etmelerini de anlamıyor değilim. Volkswagen grubu markaları olan Audi ve ya Porsche ile platform paylaşımı da çok yüksek ihtimal. Öte yandan da unutmamak lazım ki 1986-1993 yılları arasında Lamborghini LM 002′yi üretmişti. Siz Lambo SUV için ne düşünüyorsunuz?

2 comments

  1. Abdullah

    90′larda bu proje yeniden hayata geçirilmek istendi fakat sonradan nedenini bilmediğim bir şekilde vaz geçildi. Geriye yeni LM002′nin zagato’ya çizdirilen tasarımları kaldı.

  2. Mert

    pazarda hacim var adamlar para yapmak istiyor. aston martin lagonda yapicak lambo baska bir sey ama unutmamak lazimki bu markalarin para goz sahipleri yuzunden bu duruma dusuruluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>