Lotus Satılık Değil

Lotus

Lotus’un CEO’su Dany Bahar görevinden alındı. Yönetimdeki bu ağır değişiklik akla hemen acaba Lotus da satılacak mı sorusunu getirdi. Proton’dan gerekli açıklamaysa dedikodulara fırsat vermeden geldi: DRB-Hicom’un Lotus’u satmak gibi bir niyeti yok!

Lotus’un sahibi olan Proton grubu yaptığı açıklamada Lotus’un ikonik bir marka oluşu -kesinlikle katılıyorum- pazardaki pozisyonu ve yetenekli işçi gücü markayı Proton için çok değerli kılıyor. Esasında bu açıklamanın Proton’dan gelmişl olması da biraz ilgin. Neden diyecek olursanız, Proton’da DRB-Hicom şemsiyesi altında olan bir marka ve bu yüzden açıklamanın DRB-Hicom’dan gelmiş olmasını bekliyorduk.

Bu kafa karıştıran açıklamalara rağmen Lotus’un geleceği şimdilik güvende gibi görünüyor. Beni meraklandıran konu DRB-Hicom’un 2010 yyılında yapılan Paris Auto Show’da tanıtılan  EspritElanEliseEterne, Elite ve Lotus City Car modelleri için yatırım yapılıp yapılmayacağı.

1 comment

  1. Pingback atanlar: Lotus CEO’su Dany Bahar İşinden Kovuldu | SIFIRYUZ.com Otomobil Blogu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>