Maserati Alfieri – 100. Yıl Şerefine!

maserati-alfieri-01

Cenevre Motor Show’da güzellik yarışması yapılsaydı belki de Maserati Alfieri konsepti ödülü kapabilirdi. GranTurismo modelini yerini dolduracak model Alfieri’de İtalyan cazibesi hat safhada! Yumuşak ve yuvarlak hatları ile zarafetine hayran bırakti. Maserati GranTurismo MC Stradale üzerine kurulan arabanın lastikleri aralığı GranTurismo’ya göre 24cm daha kısa ve bu ona daha dinamik bir hava katmış.

Konsept 1957 model 3500 ve 1959 5000 GT’den tasarım öğeleri taşıyan konsept 4,5 metre uzunluğunda 1,93 metre genişliğinde ve 1.28 metre yüksekliğinde. Önde 20, arkada 21 inçlik jantlar konsepte çok yakışmış.

Arabanın kalbinde ise 460 beygirlik, 520 Nm tork üreten 4.7 litrelik V8 motor bulunuyor. En güzel şey ise konseptin manüel vitesi olması (seri üretimde karsımıza çıkmayabilir). Mavi kaliperli karbon seramik diskler ise ‘bal dök yala’!

Kabin de bir konseptten beklenen her şeyi veriyor. 2+2 oturma düzeni ile deri kaplı konsolu ve koltukları, ince bakir kaplamalar ve kullanılan alüminyum benim içimi yaktı en az dışının sizi yaktığı kadar! Maserati bu arabayı aynen böyle piyasaya sür!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>