Maserati Kubang SUV Konsept – Kendince İtalyan

Bugün kapılarını dünyaya açan Frankfurt Motor Show pek beklenmedik bir araca rastladık. Maserati adinin SUV kelimesiyle ayni cümlede geçmesine alışabilecekmişsiniz? Ayni su şekilde: Maserati Kubang SUV. Porsche Cayenne’den (ve hazırlık aşamasında olan Aston Martin Lagonda) sonra kapitalizmin gücünün bir başka 4 tekerli örneği olan Maserati Kubang konsept markanın şimdiye kadar ürettiği ilk SUV olma özelliğini taşıyor.

Kubang esasında 2003 yılında Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanmıştı. Bu yeni konsept ise Maserati’nin kendi tasarımcısı Lorenzo Ramaciotti’nin eski konseptin üzerinde güncellemeler yapmış hali desek çok yanlış olmaz.

Jeep Grand Cherokee/Dodge Durango platformu üzerine kurulan Kubang’ın teknik detayları belirtilmemiş olsa da İtalyan olan tek şeyi motoru ve 8 vitesli şanzımanı olacak olacak gibi görünüyor. kısaca Maserati’nin SUV’sinin üstünde kocaman bir made in Detroit (Detroit’te yapılmıştır) damgası olacak! Maserati ve Chrysler is birliğinin bu SUV’de ne kadar başarılı olacağını merak içinde bekliyorum. Öte yandan 467 beygirlik Chrysler HEMI motoru seçenekler arasında görürseniz ona da hiç şaşırmayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>