Mercedes C63 AMG Black Series: Eğlencenin Yeni Adı

En sert, en hızlı ve hiç şüphe yok ki en eğlenceli Mercedes C63 AMG Black Series tanıtıldı. 2012 yılının başında galerilerde yerini alacak olan C63 AMG Coupe Black Series, CLK 63 Black Series’in boşluğunu dolduracak gibi görünüyor.

Gök gürültüsüne tas çıkaracak M156 kod adli 6.2 litrelik atmosferik V8 motor 510 beygir üretiyor. 0′dan 100′e hızlanmasını 4 saniyenin altında tamamlayacağını düşünsek de şuan için resmi bir figür yayınlanmış değil.

Black Series, normal C63 AMG’ye nazaran yere biraz daha yakın ve geniş -arka tarafta daha da geniş- 19 inçlik jantlar geniş gövde ile adet ahenkle dans ediyor. 7 vitesli otomatik AMG Speedshift MCT spor şanzımanın üzerinde performansı arttırmalı amaçlı modifiye edilmiş. Bu modifiye sonucu Sport+ modunda vites değiştirmek sadece saniyenin onda biri kadar bir zaman alıyor -daha kolay anlaşılabilecek bir değişle ‘çok hızlı’.

C63 AMG Black Series en büyük gelişmesini ise yağ ısılarının yükselmesinde dolayı yasadığı performans düşüklüğünü yeni daha büyük yağ soğutucu sayesinde ortadan kaldırmış. ülkemizde nerden baksanız 200.000 Euro olacağını düşündüğümüz C63 Black Series bu paranın hakkini verir diye düşünüyoruz -özellikle kilometre başına yüzünüze koyacağı gülücük sayısıyla!-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>