Yeni Mercedes A Klasse Konsept – Bu Sefer Çok Başarılı Olmuş

Mercedes A klasın yerini olacak arabanın konseptinin resimlerini ve videosu Şanghay Auto Show öncesinde yayınladı. Mercedes’in ‘konsantre olmuş dinamizm’ olarak tanımladığı yeni A Klas gerçekten de çok dinamik görünüyor.

Eski A Klass ile bu konsepti yan yana koyduğunuzda aradaki farkı görmemek imkansız gibi bir şey –aksini iddia ediyorsanız kör olmalısınız. Sıkıştırılmış bir MPV’den böylesine çekici bir hal alabileceğini hiç düşünmemiştik. Senenin başlarında çıkan A klas için düşünülen AMG projesi şimdi çok anlam kazandı.

Rüzgardan esinlenerek yaratıldığı söylenen yeni A Klass konseptte turbo beslemeli 4 silindirli bir motor ve sürpriz olmayan bir şekilde double clutch şanzıman görev yapıyor. Diğer göze çarpan elementler arasında ise LED farlar, radarlı ve fren destekli çarpışma uyarı sistemi ve Mercedes’in BlueEFFICIENY paketi bulunuyor. BMW 1 Serisi ile Lexus’un yasak aşkından çıkmış bir havası olan yeni A Klass’ın AMG’sinin hastası olduğumuz BMW 1 Serisi M‘in başını çok ağrıtacağı kesin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>