Mitsubishi EVO X’dan Sonra EVO Yok mu? Panik!

Mitsubishi’nin ürün geliştirme departmanının başında olan Gayu Eusegi’nin son verdiği haber bizleri derinden üzdü. Lancer Evo X’dan sonra bir başka Evo daha üretilmeyecekmiş.Bu kararın altında yatan neden ise Mitsubishi’nin elektrikli araçlara odaklanacak olması ve elektrikli araba pazarında liderliği kovalamak istiyor olmasından kaynaklanıyormuş.

Mitsubishi 2015 yılına kadar 8 adet full elektrikli veya hybrid modeli piyasaya sürüp pazar payında hatırı sayılır pay sahibi olmak istiyormuş. Hak vermek gerekirse Evo bu hesaplara hiç uymayan bir araba ama biz hak vermek istemiyoruz.

Evo’yu öldürerek daha çevreci bir imaj çizmenin peşinde olan Mitsubishi bizim gibi performans bağımlısı otomobil tutkunlarından tepki almaktan korkmuyor gibi görünüyor.

Gayu Eusegi’nin Evo’nun hybrid veya full elektrikli olarak geri dönebilirliği konusunda yorum yapmaması Evo X için umutlarımızı korumamıza sebep de olmuyor değil. Böylesine efsanevi bir modeli bu kadar kolay öldüremezsiniz, yavaş olun ‘lütfen’!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>