2012 Porsche 911′in Resimleri ve Detayları Yayınladı – Galeri

Porsche’de gecen hafta haberini sizlere verdiğimiz 2012 model 911’in sızan resimlerinden rahatsız olmuş ki arabanın yüksek çözünürlükteki resimlerini ve teknik detaylarını yayınladı. Yerini aldığı modele nazaran 10cm daha uzun olan araba ilk anda eskisine göre çok değişiklik göstermiyor gibi düşündürtse de dikkatli bakacak olursanız nelerin değiştiğini kolayca çözeceksiniz.

Arabanın hem ağırlığını düşük tutmak ve de esmesini azaltmak için 911’in kasası alüminyum ve çelik karışımından yapmış. 911 önde ve arkada 20 inçlik kocaman jantlarıyla da yere sağlamından bastığını gösteriyor.

Daha öncede haberini verdiğimiz gibi 911 Carrera modeli 6 silindirli 3.4 litrelik boxer motor 350 beygire sahip olacak. Carrera S ise 6 silindirli 3.8 litrelik motordan 400 beygir çıkaracak.

Motordan gelen gücü Carrera S’de PDK şanzıman yola aktaracak ve arabanın 4.3 saniyede 0-100’u tamamlamasını sağlayacak. Kesenin azını açıp Sport Plus fonksiyonlu Sport Chrono paketini alırsanız bu figür 4.1’e düşecek. Carrera’da ise bu rakamlar sırasıyla 4.6 ve 4.4 saniye olarak belirtilmiş.

İlk defa Carrera’da kullanılan Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) Carrera’nın viraj almasını daha akıllı bir hale getirecek ve arabanın çizgisinden çıkmasını engelleyecek. Porsche Frankfurt’ta tanıtılacak olan 911’icin siparişleri Eylül ayından itibaren verilebileceğinin altını çizmiş. Türkiye satış fiyatının 190.000 Euro’dan başlamasını ön görüyoruz. İngiltere’de Carrera £71,449’dan ve Carrera S’de £81,242’den piyasaya sürülecek. ÖTV’ye teşekkürü bir borç biliriz ve bir kendimize bir devletimize almazsak rahat edemeyiz! Galeriye bakmak ÖTV’siz hatta bedava tadını çıkarın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>