Volkswagen Bluesport Çok Çekici!

Volkswagen Bluesport Konsept 22009 yılında Detroit Motor Show’da tanıtıldığından bu yana topladığı büyük ilgi sayesinde yeşil ışığı bekleyen Volkswagen Bluesport konsepti içerden sızan bir bilgiye göre artik üretime girmeye hazırlanıyormuş. Daha önceden de böylesine haberler çıkmıştı ve bu yuzden resmi olarak anons edilmeden tansiyonumuzu yükseltmemeye çalışıyoruz.

Tabii ki 2 kişilik, arka orta motorlu, soft-top, dizel –dizel kelimesinden korkmayın okumaya devam edin–, şehir içinde her yere zorlanmadan kullanabileceğiniz ve tasarım olarak da gayet farklı bir araba nabızda ‘azda’ olsa bir artış yapıyor. Ayrıca ülkemizde benzinin litresi 3,50 TL’ye dayanmışken dizel kulağa hoş gelse gerek.

Eğer motor konsepttekini kopyalayacaksa Bluesport’ta 180 beygirlik Jetta’dan tanıdığımız motorun 40 beygir daha güçlendirilmiş versiyonunu görebiliriz. Bluesport’un en güzel yanı ise çekişin arka lastiklerden aktarılacak olması. Çift debriyajlı DSG şanzıman ise konumu sayesinde de ağırlık dağılımının 45:55 olarak tutturulmasını sağlamış.

Ağırlığı 1181 kg olan araba 100 kilometrede 4.3 litre yakıt harcarken sıfır yüzü ise 6.2 saniyede tamamlıyor. Rakamlar hiç fena görünmüyor!

Gelen haberler Bluemotion’in prototipinin geliştirme aşamasının sonlarına yaklaştığını işaret ediyor. Bu demek oluyor ki test aşamasına daha girilmedi ve bizim arabayı sokaklarda görmemize aşağı yukarı 3 sene var. Tasarim size de çekiçi geliyor mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>