Volkswagen Formula XL1 Katar Motor Show’u Yakıt Tületimi ile Şok Etti

Daha önce haberini verdiğimiz Volkswagen’in 100 kilometrede sadece bir litreden az tüketen konsept arabası petrol ülkesi Katar’da tanıttı. Konseptin adi ise XL1! Hybrid olan bu araba tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. İşin saçma yanı bu arabanın petrol zengini bir ülkede tanıtımış olması – Volkswagen nasıl bir mesaj vermek istiyor anlam veremedik – ‘bir gün fakir kalacaksın ey Katar alış bu arabaya’ mı demek istiyor?

100 kilometrede 1 litreden nasıl figürü nasıl başarılıyor derseniz iste böyle: XL1′de 47 beygirlik 800cc hacminde 2 silindirli TDI motor başrolde. Bu motora eslik eden gücünü lithium-ion pillerden alan 27 beygirlik bir de elektrik motor bulunuyor. 7 vitesli dual-clutch şanzıman 795 kiloluk XL’in 11.9 saniyede yüz kilometreye ulaşmasını sağlıyor. Azami surat ise 160 km/h -elektronik olarak limitlenmiş-. XL’in üretim bandıyla buluşma ihtimali nasıl görüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>