Ayrton Senna’nın Çaylak Sezonunda Kullandığı F1 Arabası Açıkarttırmaya Çıkıyor

Ayrton Senna, Formula 1’in gelmiş geçmiş en büyük pilotu! Efsane Ayron Senna’nın çaylak sezonunda kullandığı araba olan Toleman TG184-2 açıklattırmayla satılacak. Efsanenin bir parçasına sahip olmak için yapmanız gereken ise kesenin azını ardına kadar açmak.

Aryton Senna, Toleman TG184-2 ile yağmurlu 1984 Monako’da ikinciliği, İngiltere’de üçüncülüğü ve Kanada Grand Prix’inde yedinciliği almıştı.

Silverstone Auctions tarafından yapılacak açıklattırmada arabanın ulaşabileceği rakam hakkında bir yorum yapılmazken benim tahminim aşağı yukarı 2-3 milyon dolar olacağı yönünde. Toleman TG184-2’in 4 silindirli 1.5 litrelik motoru sorunsuz çalışır duruma getirilmiş ve araba bastan aşağı yenilenmiş.

Açık arttırma Silverstone pistindeki Wing binasında 16 Mayis’ta yapılacak. Tarihin ve efsanenin bir parçasına sahip olmak istiyorsanız acık arttırmaya sağlam bir cüzdanla gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>