Apple iWatch Konsepti İnsana Akıllı Saat İstetir

Hepimiz biliyoruz ki Apple Smartwatch üzerinde çalışıyor ve iPhone’lar cebimizden çıkıp kolumuza takılacak bir aksesuar haline gelmek üzere. Bilmediğimiz şey ise neye benzeyeceği! Akıllı saatler teknoloji dünyasını kasıp kavururken tasarımcılar da Apple’in ürününün neye benzeyeceği konusunda bolca kafa yoruyorlar. Şimdiye kadar ortaya çıkan tasarımlardan pek tatmin olmamıştık ama Todd Hamilton’in yarattığı iWatch oldukça ilgimizi çekti.

San Francisco’lu tasarımcı Nike Fuel Band’den etkilenerek yarattığı konsept dikey yerleştirilen ekran akıllı saatler arasında alışılmışın dışında bir kullanıma imkan tanıyor. Alışılagelmiş iPhone özellikleri Siri, aşağı çekerek görüntülenen bildirimler ve kilit açma, yan tarafa konumlandırılmış ses düğmeleri ve en önemlisi ‘home’ düğmesi var. Bu tasarım hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1 comment

  1. Pingback atanlar: Apple ve Samsung'a Akıllı Saat Tasarımı Dersi - SIFIRYUZ.com | Dijital Magazin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>