Copenhagen Wheel ile Bisikletinizi Hybrid’e Çevirin

Copenhagen Wheel 3
MIT SENSEable City Lab öğrencileri her hangi bir bisikleti elektrik güçüyle hareket edebilecek hale getiren Copenhagen Wheel’ı piyasaya sürdü! Arka lastiğe takılan aparat bisikleti hybrid’e çeviriyor. Kırmızı hubın içinde elektrikli motor, lityum pil, ve vites sistemi bulunuyor. Kısaca Formula 1′den tanıdığımız KERS teknolojisinin bisikletinize uyarlanmış hali Copenhagen Wheel’dır.

Şaşırtıcı olmayan ama hoşuma giden özelliği mobil uygulamayla ahenk içinde çalışıyor olması. İsterseniz bisikletinizin kilidini de bu uygulamadan kapatabiliyorsunuz -bizim hırsızlara sökmez her turlu çalarlar o ayrı-. Uygulamadan vites değiştirip, ne kadar elektrik motor desteği istediğinizi de ayarlayabiliyorsunuz.

İlk 1000 ünitenin üretimine başlanmış olması ve teslimatın ilkbahar sonunda -tam yaz gelmeden- yapılacağı söyleniyor. İlginizi çekecek olursa $799′a sizde bir taneye sahip olabilirsiniz!

1 comment

  1. Pingback atanlar: Bisiklette Yeni Teknoloji | Dungece MAGAZİN Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>