MINIMIAM: Küçük adamların leziz dünyası

MINIMIAM - Avocat-1

Fotoğrafçı Pierre Javelle ve Akiko Ida, MINIMIAM adını verdikleri yeni fotoğraf projesinde pastalar, meyveler ve sebzeler ile yenilebilir bir dünya yaratmış ve minyatür modellerle bu dünyayı insanların yaşam alanı kullanarak tadına doyulmaz bir projeye imza atmışlar. MINIMIAM kelimesi, fransızca ‘lezzetli’ anlamına gelen ‘miam’ ile minyatür’ kelimelerinden türetilmiş. 2002 den beri bu proje üzerinde zaman zaman çalışan bu evli çiftin asıl meslekleri yemek fotoğrafçılığı.

MINIMIAM - lolita1

Akiko Ida: Günlük hayatımızda her ikimiz de yemek fotoğrafçılığı yapıyoruz ve yemek yeme, pişirme, hatta yemek konusunda herşeye ikimiz de çok meraklıyız. Küçük adamlar serisine başladığımızda, yemek üzerine çok farklı hikayeler kurgulamak üzere yola çıktık.

Fotoğraflardaki modeller 1/87 oranında üretilen tren modellerinde kullanılan ürünler. Bu oran bu proje için oldukça uygun bir proporsyon yakalnmasına olanak tanımış. MINIMIAM projesi dahilinde  çok daha büyük ölçekli enstelasyonlar da yapan çiftin projesinin bir videosu da bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>