Yeni Scientology Merkezi 145 Milyon Dolara Yapıldı

Yeni Scientology Merkezi 145 Milyon Dolara Yapıldı

Tom Cruise, John Travolta gibi bir çok ünlünün müridi olduğu, Scientology dininin önderi, eski bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard’ın bir lafı vardır:

‘Bir penny için bir kelime yazmak rezalet bir durum. Eğer milyoner olmak istiyorsanız, en iyi yol kendinize bir din yaratmaktır.’

Kendi lafını istpatlamak istemiş olsa gerek, tam 145 milyon dolar harcayarak bu akılalmaz merkez ‘kilisesi’ projesini sonunda tamamlayan Hubbard oldukça gururlu olsa gerek. Milyonlarla nasıl oynadığını görünce ben de bu stratejiye hayran kaldım! Sık sık ülkemizdeki haber programlarında dalga geçerek bahsetseler de, yeni tanışanlar için Scientology’den kısaca bahsetmek gerekirse:

Yeni Scientology Merkezi 145 Milyon Dolara Yapıldı

Bu dinde Xenu adında bir yaratığın bütün evreni yönettiğine inanır. Xenu 65 milyon yıl önce yaşamıştır. Bu zamanda imparatorluğu aşırı derecede kalabalıklaşmıştır. Bu soruna bir çözüm olarak trilyonlarca vatandaşı psikiyatrik testlerden ve vergi denetimlerinden geçirmiştir -bu vergi konusunun hastasıyım. Bu elemeler sırasında felç eden ilaçlar içirilmiş, çeşitili uzay gemilerine doldurulmuş ve Teegeack gezegenine gönderilmiştir. Bu gezegenlerde ise çeşitli yanardağlara doldurulmış ve atom bombalarıyla da patlatışmışlar. Önemli günlere gelince, bu garip dindeki en önemli gün Ron Hubbard’ın doğumgünüdür, başka bayram seyran var mı ben de şimdilik bilmiyorum.

Evet inansanız da inanmasanız da Scientology’e Giriş dersinin ilk bölümü bu gibi bilgilerden oluşuyor. Her ne kadar kulağa saçma gelse de Adem ile Havva’nın hikayesi de oldukça garip, inkar etmemek lazım. Ron Hubbard’ın gerçek dünyadan birazcık! kopmuş olduğunu bu kısa girişten sanırım anlamışsınızdır. Bu çılgın adam şimdi de müridlerinden bu şüpheli hikayeyle topladığı 145.000.000 dolar karşılığında hiç bir masraftan kaçırmayarak yeni merkez kilisesini yaptırdı. 65 milyon yıllık bir hikayeyi 145 milyon dolarlık bir gayrimenkul yatırımına dönüştüren Hubbard’ı tebrik ediyor ve sizi hem aklıselime hem de bu muhteşem yapının galerisini gezmeye davet ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>