Hot Sake Cycles 1974 Honda CB550K ‘Lucy’

Honda-Cb550K-‘Lucy’-2Custom motosikletlere hayran olmamızın yegane nedeni Orlando’lu Hot Sake Cycles’in sahibi -hatta esas mesleği biyoloji öğretmenliği olan- Shannon Hulcher gibi insanların yaşıyor olması. Bir motosikleti alıp onu güzel ötesi, motosikletle alakası olamayan insanların bile arzu edebileceği bir makineye çevirmesi bana göre bir sanat isi!

Lucy adli motor, hayatına 1974 yılında Honda CB550K olarak başlamış ama Shannon’in eline düşüp iskeletine kadar soyulmuş. Sıralı 4 silindirli 550CC SOCH motor yenilenip, özel olarak ayarlanmış; orijinal CB550 benzin deposu Legendary Motorcycles Lyta Sprint deposuyla değiştirilmiş.

Lucy’nin jantları az rastlanan Lester alüminyumlarla değiştirilmiş (önde 19″ X 2.15 ve arkada 18 inç). El yapımı koltuk, karbon fiber çamurluklar ve akü bölmesi motora muhteşem bir hava katmış. Son olarak da değinmek istediğim nokta ise makinenin sade boya isçiliği! Bir biyoloji öğretmeninden beklenmeyecek bir performans di mi?!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>